Kaszub Cup u-9 na zakończenie tegorocznej edycji

pdkaszuby201512011W ostatni weekend 12/13 grudnia na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie odbył się już szósty i ostatni w 2015 roku Ogólnopolski Turniej Kaszub Cup.

Tym razem w imprezie organizowanej przez Piotra Jasielskiego z KTS-K GOSRiT Luzino uczestniczyło 21 drużyn z 3 województw rocznika 2006. Najlepszą drużyna zawodów został zespół U2 Bytów, który w wielkim finale pokonał UKS Sława Jedynka Sławno. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Jaguara Gdańsk, pokonując chyba najlepiej grający dzisiaj zespół Chojniczanka Chojnice.
Zawody te tradycyjnie po sobotnich eliminacjach zostały podzielone na 3 poziomy rozgrywek, Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Puchar Intertoto. Dzięki takiemu podziałowi oraz licznym nagrodom wszystkie drużyny wyjechały z Luzina uśmiechnięte .

5. Stolem Gniewino II

Warto dodać, że tegoroczną edycje Ogólnopolskich Turniejów Kaszub Cup objęli honorowym patronatem: Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego, Ryszard Stachurski- Wojewoda Pomorski, Kazimierz Plocke- Poseł RP, Radosław Michalski- prezes Pom ZPN, Pomorski LZS, Waldemar Moska – rektor AWF , Wójt Gminy Luzino- Jarosław Wejer, Monika Chabior-prezes FRKF , Gabriela Lisius- Starosta Powiatu Wejherowskiego oraz PZPN. Sponsorami cyklu są: PZU Życie, Gen Gaz, El professional, KKW Sport, Trefl oraz Trampkarze.pl . Zawody te zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.