23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Medale sportowców Pomorskiego LZS

W dniach od 4 do 6 sierpnia na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się 23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Były to także Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18. Na podium stawali zawodnicy z 79 klubów, a startowali młodzi lekkoatleci z ponad 200 klubów. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 45 medali: 15 złotych, 16 srebrnych i 14 brązowych. W gronie medalistów nie zabrakło również pomorskich sportowców Ludowych Zespołów Sportowych.

Medaliści wśród juniorów młodszych:

200 m – Szymon Kreft LKS Ziemi Puckiej Puck wywalczył złoty medal (wygrał ten dystans również w hali)

3000 m – trzeci tytuł mistrza Polski w br. dla Tomasza Kurowskiego GKS Żukowo poprzednio  w hali i w biegu przełajowym.

400 m ppł – brązowy medalista Dominik Cyrson MLKS Baszta Bytów.

Medalistki wśród juniorek młodszych.

Rzut oszczepem – złoty medal z wynikiem 49,34 zdobyła Maria Szramiak z AML Słupsk
(Maria Szramiak, była także uczestniczką MŚ U18, gdzie zajęła VII miejsce z wynikiem 51,53).

3000 m – brązowy medal zdobyła bijąc rekord życiowy Monika Dubiella z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz.

Rzut dyskiem – brązowy medal bijąc rekord życiowy wywalczyła Aleksandra Byczkowska LKS Ziemi Puckiej Puck.